Liberec

 
Místní organizace:

CYKLISTÉ LIBERECKA

Jsme občanským sdružením, které se snaží o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku.  O dosažení svých cílů usilujeme už od roku 2000 a podporující nás v tom desítky Liberečanů.
Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám.  Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy.
Naší snahou je vymyslet a realizovat řešení, která někam povedou. Jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje. Důkazem může být náš velký podíl na zpracování generelu pro cyklistickou dopravu v Liberci a prosazení některých částí cyklistické infrastruktury.
Už dvanáctým rokem pořádáme cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě.
Zapojujeme se do kampaní a dalších zajímavých projektů podporujících cyklistiku. Příkladem může být kampaň Do Práce na kole, nebo projekt Školy na kole realizovaný v libereckých školách.

Spolupracujeme také s firmami, které mají o rozvoj cyklistiky zájem. V roce 2013 jsme se podíleli na přípravě a otevírání zázemí pro cyklo-zákazníky u NC Géčko.

Oficiální stránky www.cykliste.cz
Facebookový profil: Cyklisté Liberecka


Cyklokoordinátor:

Vladislav Rozsypal - Rozsypal.vladislav@magistrat.liberec.cz

 

Facebook