To byl Argus cyklo festival!

BF2016_Pumptrack_Foto1.jpeg
BF2016_RadTrail_Foto1.jpeg
BF2016_School2rock_Foto1.jpeg
Zvětšit fotogalerii
 
11. 4. 2016Byl to riskantní "krok stranou" od receptu na úspěch, který nám rok co rok předkládal festival Vienna Air King: už žádné stars létající na kole vzduchem, už žádné rampy, které jsou každým rokem větší a větší. Vymyslet Argus cyklo festival znovu úplně od začátku bylo správným krokem ve správnou chvíli
 
Co přineslo restartování? Totálně uvolněnou festivalovou atmosféru; i když přišlo víc návštěvníků než kdy dřív, dalo se areálem festivalu beze stresu potloukat tam a sem. A k tomu nová rozmanitost programu, s cyklodisciplínami, z nichž některé Vídeň ještě neviděla.
 
- mezinárodní Rakouské mistrovství v cyklotrialu přineslo špičkový sportovní zážitek na světové úrovni. Nejen u radnice, ale i vedle Burgtheater a v Rathausparku bylo možné pohodlně sledovat jezdce a jezdkyně, jak mistrně ovládají své kolo
 
- závod plný smyků ve zvlněném terénu Masters-of-Dirt-Pumptrack uvedl diváky v údiv a poprvé před větším publikem předvedl nový způsob jízdy; v neděli se pak konal testovací závod pro všechny, kteří si to chtěli sami zkusit.
 - Senad's School2rock byl vysloveně plný senzací: Když se díky odbornému vedení naučil jedenáctiletý kluk za dvacet minut Backflip, vehnal tátovi slzy do očí a spolu s ním zažily stovky dalších, jaké to je, když se mladý a výjimečný talent v BMX dostane poprvé na pódium. To bylo fakt divadlo! Deset mládežníků, kteří se zúčastnili workshopu, pak mohlo v neděli odpoledne během show prezentovat, co se naučili po dvou dech tréninku s jezdcem Red Bull Senadem Grosicem, který poprvé prorazil přesně na tom samém místě - v r. 1999.
 
Úspěch slavil i program zaměřený na přepravní kola. Neuvěřitelný počet lidí využil příležitost vyzkoušet si na 30 různých kol na přepravu dětí i nákladů.
 
Všechny rekordy trhl také E-Bike-Test-Parcours:  elektrokola si během dvou dnů přišlo vyzkoušet víc lidí než kdy dřív.
 
Rekordní počet účastníků přišel taky na cykloparade: na 10 000 jezdců a jezdkyní se zvolna projelo po náměstí a poté po nové trase až k Pratersternu.
 
Co se týče ozvučení, byla akce letos tišší, což jí jenom prospělo. Na výstavních stáncích se dalo normálně bavit se zákazníky.
 
Tento koncept se osvědčil a počítá se s ním i do budoucna na příštím Argus Bike Festivalu 1. a 2. dubna 2017.
 
O Argus Bike festival jsme spali už v článku Dvě města, dvě cykloakce, naleznete zde informace o průběhu dvoudenní akce a srovnání s významnou českou cyklitistickou akcí FOR BIKES 2016. 

Fotografie z jedinečného Bike festivalu naleznete zde
 
Text: Martin Friedl a Team der EVENT COMPANY
Překlad: Miloslava Erika Veselá
Foto: Argus Bike Festival
Facebook