Udělejme z našich měst lepší místo k životu nejen pro cyklisty.

Česko na kola je informační web České cyklistické federace, který sdružuje primárně neziskové společnosti, cykloprůmysl, ale také jednotlivé uživatelé kol. Jeho cestou je sdílení nápadů a vizí napříč všemi organizacemi věnujícími se městské cyklistice a cykloturistice na lokální úrovni. Důležitý je každý jedinec, důvod proč jezdí a jeho vlastní příběh, který chce s námi s nadšením sdílet. Abychom dosáhli spokojenosti co největšího počtu cyklonadšenců, je důležité komunikovat také se zástupci měst, vládou a sjednotit legislativní opatření. Zastupování zájmů každého cyklisty je naší srdeční záležitostí. 

Jezdíme i proto, aby se děti nemusely bát přejít silnici a aby se mohly projet do školy na kole či si zajet na trénink či koupaliště. Z perspektivy kola objevíte nové místo kde žijete, zkuste to s námi.
 
  • O co nám společně jde?
Představte si, že žijete ve městě, kde na sebe plynule navazují cyklostezky a cyklopruhy, kde stezky, mosty a podjezdy propojují bezpečně různá místa ve vašem městě i pro cyklisty. A kde nezávisle na tom, jak dlouho na kole jezdíte, či jak jste fit, můžete bezstarostně brouzdat na kole vaším městem. Věříme, že tento sen se může i v Česku stát realitou a že společně to dokážeme. Jak?

Společně budeme silnější.

Chceme propojit tisíce cyklistů v Česku a mluvit za uživatele společným hlasem. Ať už jsi městský cyklista, biker, festkař, silnička či majitel obchodu podporující cyklisty a hlavně pokud jsi člověk s vášní pro kola, budeme tě zastupovat na národní a evropské úrovni. Víme, že každý máte svou práci, rodinu, školu a málo času se zabývat cyklistikou každý den. Chápeme to a proto tu jsme. Platforma Česko na kola vám dá vědět, až bude potřeba váš hlas a bude vás ve věcech souvisejících s kolem zastupovat. Budeme Vás pravidelně na našem blogu informovat o dění v cyklistické dopravě především v Česku, ale chceme i inspirovat informacemi ze zahraničí.

Jízda na kole jako zábava. Vybrat kolo za svůj dopravní prostředek si musíte sami. Ale odpovědnost za to, abyste na kole mohli jezdit bezpečně a komfortně je na nás, co se tímto tématem zabýváme dlouhodobě. Díky jednotnému hlasu vás budeme zastupovat při jednáních s městem, krajem i státem či evropskými institucemi s cílem podpořit smysluplné investice do cyklistické dopravy. Bude z toho profitovat vaše město, váš region i celá země, ale hlavně lidé, kteří chtějí kolo využívat v každodenním životě…

Platforma. V Česku působí spousta městských cyklistických organizací, které se snaží zlepšit podmínky pro cyklisty v městě, kde jejich členové žijí. Naše platforma je tu proto, aby vaše zájmy zastupovala na národní úrovni. Budeme se snažit podporovat místní cyklistické organizace i finančně s tím, aby se např. úspěšné cyklistické kampaně jako Na kole do práce, Nakupuj na kole či Bezpečné cesty do škol a další dostaly i do vašeho města.

Ceskonakola.cz chce reprezentovat společně jak zástupce českého cykloprůmyslu, tak cyklistické organizace českých a moravských měst, ale především Vás všechny, co jezdíte pravidelně na kole. Propojením zástupců cykloprůmyslu a tisíců uživatelů kol v Česku chceme vytvořit dostatečně silnou platformu, která bude lobovat za zájmy cyklistů na národní úrovni z pozice neziskových organizací.

CNK.
 

 

Facebook