Blog

Ekolo překračuje hranice v oblasti elektromobility

Pojem elektrokolo v sobě skrývá více, než si většina z nás myslí. Přitom dávno již není produktem pouze pro starší spouobčany. Jeho budoucnost se ukazuje jako velmi slibná, ve větších městech může dokonce nahradit automobil. Za správný a velmi inspirativní konec elektrokolo pojali ve společnosti ekolo.cz. Jednatel společnosti Mgr. Jakub Ditrich srdečně popisuje, co vše pro něj ekolo.cz znamená. Zastavíte se u nich? 

Číst více
 

Jak se dělá cykloznačení

Možná jste už přemýšleli nad tím, proč někde vnímáte značení během jízdy zcela automaticky a jinde se musíte na křižovatkách rozhlížet, abyste našli žlutou značku s číslem cyklotrasy. Mnohé z tajů přípravy cykloznačení napoví rozhovor se zkušeným značkařem.

Číst více
 

Tip pro cyklistické „náplavy“: Jak poznat své nové město na kole

Jak nejlépe poznat město, do kterého jste se právě přištěhovali? Způsobů je několik, jedním z nich je příběh Honzy Hojgra, který nyní nejenže zná všechny ulice v Plzni, ale ví, jak se liší označení ulic v terénu i na mapách. Jak může být pouhá cedule a název ulice přitažlivou inspirací na výlet! 

Číst více
 

Krušnohorská magistrála a Cyklostezka Ohře

Poutavé vyprávění o letním cyklistickém putování drsnou, rozmanitou a přesto přátelskou krajinou opuštěného krušnohoří po cyklostrase č. 23. 

Číst více
 

Mama Agatha - Film Fadi Hindash

Jednou týdně se učí ženy z uprchlické komunity v Amsterdamu jezdit na kole. Tím, kdo je inspiruje nasednout na bicykl a vzdát se strachu je Mama Agatha z Ghany. 

Číst více
 

Jak Honza vyrazil po německém Polabí pouze s průvodcem a naloženým kolem

Vyrazili byste jen s průvodcem, naloženým kolem a sami se sebou po Labské stezce? Honza neváhal! Co všechno ho na cestě potkalo a kudy přesně jel? 

Číst více
 

Má šanci světová konference o cyklistice Velo-City zavítat do Prahy v roce 2019?

Právě v těchto dnech se otevírá Praze nebo některému jinému městu z regionu střední a východní Evropy jedinečná možnost ucházet se o uspořádání nejprestižnější a největší světové konference o městské cyklistice Velo-City. 

Číst více
 

To byl Argus cyklo festival!

Máme za sebou jedinečný víkend 2. a 3. dubna 2016: Argus cyklo festival slavil neuvěřitelný úspěch, a to nejen díky počasí, jaké jsme si jenom mohli přát.

Číst více
 

Dvě města, dvě cykloakce, dvě odlišné formy propagace jízdy na kole

První dubnový víkend byl nabitý cyklofestivaly! Mohli jste si vybrat z pražského festivalu For Bikes nebo se zajet podívat na velkou cyklistickou slávu do Vídně! Jak si obě města vedla? 

Číst více
 

Zážitek ze zimní jízdy na kole a co se událo na sklonku roku minulého

Prosincový měsíc byl významný také z cyklistického pohledu. Nejen Praha hýřila cykloakcemi. Co všechno stihl zažít cykloturistický odborník Daniel Mourek a jak hodnotí uplynulý rok 2015? Více napoví čtivý článek plný předvánočních fotografických momentů.  

Číst více
 

Kája Polívková jako Dáma na kole

Věříte ve své sny a cíle? Nebo ještě lépe, věnujete se jim již od dětských let? Jak je možné stát se první Cyklistickou dámou v ČR a přesedlat ze závodění rovnou do role šéfredaktorky? Kája Polívka zná svůj recept na úspěch. Nechme se inspirovat úspěšnou ženou, jejíž cíle jsou nejen pestré, ale také bohaté! 

Číst více
 

Michael Polák zdolal 8000 km na solárním kole, díl 2.

Michael poutavě vypráví o soutěží The Sun Trip, jak z Turecka na solárním kole dojel zpět do ČR! V prvním díle zmiňuje svou přípravu, jaký význam pro něj cesta má a nyní se s námi dělí o kuriozity cesty, jakou roli hrála finační stránka a spoustu dalšího...

Číst více
 

Michael Polák zdolal 8000 km na solárním kole, díl 1.

"Vždy jsem ale měl nepříjemný pocit, když jsem přemýšlel o enviromentálních dopadech mého cestování, navíc jsem stejně mohl dojet pouze na místa, kam dojeli i všichni kolem mě. Cestování na kole člověku umožní ztratit se v krajině, odbočit ze silnice na polní a lesní cesty."  Jak Michael putoval netradičně se solárním kolem, co vše za tím stálo a ještě něco navíc! 

Číst více
 

Cyklistický zážitek - Světelná cyklojízda!

Magické datum 15. 10. 2015 odstartovalo světelnou akci roku - SIGNAL festival v pražských ulicích! I přes nepříznivé počasí, které nakonec až tak nepříznivé nebylo, protože se na poslední chvíli umoudřilo a večerní cyklojízda mohla začít. Jak akce nakonec probíhala, kudy vedla trasa a kdo za tím vším stojí? Čtěte v příběhu jedné z účastnic. 

Číst více
 

Bezpečná jízda na kole na podzim, rady a doporučení

Začíná podzimní cyklistická sezóna aneb jak jezdit bezpečně na kole ve vlhčí části roku?
 

Číst více
 

Nejkrásnější dálkové cyklotrasy Česka lákají k návštěvě i na podzim

První víkend v říjnu ukáže slunce svojí lepší tvář a nejen cykloturisté se mohou v celém Česku těšit na vysluněný víkend s teplotami nad 20° C. Vyrazte proto i Vy nejlépe na kole na některou z nejhezčích dálkových cyklotras v Česku, ať už na některou ze 4 evropských cyklotras EuroVelo (celková délka sítě u nás je 2.100km) nebo na některou z Říčních stezek či jednu z tematických Moravských stezek. 

Číst více
 

Oleh Zahiney a jeho Praha Bike s Cyklus Trails

Vídáte občas v pražských ulicích turisty na kolech s označením Praha bike? A slyšeli jste už o agentuře Cyklus Trails? Ať už ano či ne, jen málokdo z nás ví, kdo tuto společnost vede a jak se od něj můžeme učit. Čtěte pozorně rozhovor s Olehem, který si těmito společnostmi plní svůj životní sen! 

Číst více
 

Dejvické střípky z Evropského týdne mobility 2015

Pomalu, ale jistě se celoevropská akce zaměřená na podporu udržitelné městské mobility začíná usídlovat ve stále více městech ČR! Termín 16. - 22. září je plný setkání, vzdělávání, koncertů, zapojení veřejnosti do dění ve městech a to nejen dění, občané mohou naplno projevit svůj zájem o prostor, v němž žijí a dát jasno najevo, co chtějí změnit ideálně i jak! 

Číst více
 

Claude Marthaler - The Yak

Claude Marthaler visited Prague for Prague's January bike ride and it was something not to miss. Even with his tight schedule when visiting expedition festival and managing to screen his photos we managed to sit down for and put together the interview. Enjoy.

Číst více
 

Na cestě z Hong Kongu do Londýna.

Minulý pátek jsem se při cestě z BajkAzylu málem srazil s chlapíkem na kole a hned se ho zeptal, jestli není náhodou Jack z Hong Kongu. On jen překvapením kývnul a souhlasil, abychom si popovídali o jeho cykloodyseji z Číny, přes Kazachstán a Rusko až do Prahy.

Číst více
 

Vídeň není jen o kávě...

Kolo si může půjčit ve městě každý a nejen to...

Číst více
 

Velká Jarní Cyklojízda

Kdo nebyl může alespoň obrazem vychutnat atmosféru Velké Jarní cyklojízdy 2014.

Číst více
 

Bike sharing v Česku – sci-fi nebo blízká realita?

Systémy veřejných kol fungují ve více než v 500 městech světa. Co se chystá u nás a jak si stojíme?

Číst více
 

Zimní projížďka po Torontu??? Proč ne...

Je pro vás zimní počasí důvod, k tomu odložit vaše kolo? O tom jak se v zimě jezdí v Torontu nám napsal Steven Logan. 

Číst více
 
Facebook