Zimní koláž plná cyklistických zážitků

Jak dopadla anketa na téma originální zimní cyklovyjížďky? Podívejte se na fotografie, které jsme od Vás obdrželi a vytvořili z nich koláž. Třeba se mezi nimi poznáte. :)

11. 1. 2016

Mnozí z Vás (a je Vás stále více) vyrážejí téměř za každého počasí na kole a ani zima je nijak nepřekvapí. Jak se říká: "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení." Dále bych doplnila nejen oblečení, ale i vybavení. Ovšem obzvlášť rozhoduje i typ kola.
Není žádnou výjimkou, vidět v zimě cyklistu na tzv. snowbike neboli sněžném kole. První koláž zdobí jedno takové kolo, které si mohli vyzkoušet cyklisté z firmy Eurobike Otrokovice. Užili si tak společně neoficiální Novoroční vyjížďku. Více fotografii si prohlédněte zde a jejich téměř 10 km trasou Otrokovicemi se můžete inspirovat zde.  
Pozadu nezůstal ani Tomáš Blahynka, který nám zaslal fotografii ze své až 30 km jízdy, při níž nejednou sestoupil z kola a pokračoval skrz závěje. Jak sám píše, jízda v zimě je pro něj vyloženým potěšením: "Jízda na sněhu mě maximálně baví, stačí napadnout 5 cm a - 5°C a najednou jsou průjezdné i normálně nepoužitelné polňačky a lesní cesty. " Druhou koláž vystihuje označení Vyzkoušej sám sebe! Novoroční vyjížďka neminula ani pivní zahrádku U Rybičky Babice v obci Babice u Uherského Hradiště. Sešlo se několik zimněodolných cyklistů, kteří si společně vyšlápli na Brdo a jak píšou, jízda to byla neobyčejná: "Na startu stály 2 ženy a 15 mužů, vrcholu dosáhly 2 ženy a 11 mužů. Všem tímto gratulujeme ke zdárnému průběhu v nelehkých podmínkách, které panovaly. Mráz a sníh neodradil." 
Ani Vyškov s Novoroční vyjížďkou nezůstal pozadu. Karel Slezák se svou přítelkyní Johankou se vydali lesní cestou a dobyli jeden z výškových bodů v okolí! Uměleckou fotografii z Dolní oblasti Vítkovice ozdobil naši koláž pan Filip Kamidra, který rozsvítil nejen ostravskou oblast. Všem zúčastněným velmi děkujeme a věříme, že Vám radost bude přinášet jízda na kole po celý rok! 

Zdraví Tým Česko na kola! 

Text: Adéla Nováková,
Foto: Eurobike Otrokovice, Tomáš Blahynka, Filip Kamydra, Karel Slezák, U Rybičky Babice
 

Facebook