Výroční konference České cyklofederace proběhla v rámci brněnského veletrhu GO-Regiontour

Česká cyklofederace, založená před necelým rokem městskými cyklistickými neziskovými organizacemi, cykloturistickými organizacemi a cyklokluby, uspořádala druhou výroční schůzi v prostoru cyklovesničky na brněnském výstavišti 19. ledna 2018.

Členové výboru spolku informovali o aktivitách spojených s členstvím v Evropské cyklistické federaci ECF v červnu 2017 v rámci světové konference o cyklistice Velo-City v Arnhemu-Nijmegenu. Byly představeny nové technické podmínky TP 179 „Navrhování komunikací pro cyklisty“ či příprava nových TP ke značení cyklotras. V letošním roce se federace, spojující uživatele kol v celé ČR, chce zaměřit na lobbing v nové poslanecké sněmovně ve prospěch uživatelů kol, konkrétně např. na vyjmutí zodpovědnosti za škody či úraz na cyklotrase přes soukromý pozemek nebo na minimální boční odstup automobilů od cyklisty při předjíždění.

DSC_1731-(1).JPG

Vratislav Filler z Auto*Mat představil letošní novinky z kampaně Do práce na kole (DPNK), tématem letošního roku jsou superhrdinové. S rozjezdem kampaně DPNK souvisí i organizace velkých jarních cyklojízd v Praze, Brně a dalších krajských městech či podzimní pouliční slavnosti „Zažít město jinak“. Michal Šindelář z Brno na kole/Nadace Partnerství představil žhavou novinku – certifikaci Cyklozaměstnavatel, která nabídne certifikát pro firmy, které nabídnou kvalitní zázemí pro kola svých zaměstnanců, a která bude propojena s DPNK.

DSC_1732.JPG

Česká cyklofederace byla před necelým rokem založena městskými cyklistickými neziskovými organizacemi jako Auto-Mat, Brno na kole, Hradecká stezka či Bajkazyl, stejně jako cykloturistickými organizacemi Plzeňsko na kole, KČT či Nadace Partnerství a cyklokluby Pro Cyklo Vyškov a Cyklo Klubem Kučera Znojmo nebo Českou mountainbikovou asociací (ČeMBA). V současnosti má ČCF 11 členů, nově požádal o členství ve spolku celorepublikový spolek s portálem nejen pro cykloturisty NaKole.cz.
 
Poděkování za organizaci letošního setkání Cyklofederace v Brně patří především Čestmíru Valovi z Cyklo Klubu Kučera Znojmo, který cyklovesničku na GO-Regiontour organizuje již po více než dekádu a který letos umožnil i prezentaci Cyklofederace. Děkujeme! 

Facebook