Otevřený dopis primátorce hlavního města Prahy, Adrianě Krnáčové

​Vážená paní primátorko, jako jedni z prvních iniciátorů projektů oživujících vltavskou Náplavku nesouhlasíme s využíváním Náplavky pro propagaci automobilismu na jednom z nejvytěžovanějších veřejných prostor v historickém centru hl.m.Prahy.

AUTA na Náplavce NECHCEME!

V Praze dne 31.8.2017

Vážená paní primátorko,

jako jedni z prvních iniciátorů projektů oživujících vltavskou Náplavku nesouhlasíme s využíváním Náplavky pro propagaci automobilismu na jednom z nejvytěžovanějších veřejných prostor v historickém centru hl.m.Prahy. Pamatujeme si dobu, kdy vltavská Náplavka byla jednou velkou parkovací plochou a nechceme, aby se tento stav opakoval, byť jen na omezenou dobu. Náplavka není jen místem, kde se každou sobotu konají oblíbené farmářské trhy, ale je i důležitou páteřní cyklotrasou A2, nejen pražského, ale i evropského významu (prochází tu evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 4 a 7). Každodenně tuto trasu využívají tisícovky cyklistů, jejichž pohyb bude na několik dnů zbytečně omezen.

Město by mělo spíše preferovat a aktivně propagovat šetrné formy mobility jako cyklistickou a pěší dopravu či MHD. Opakované, několikadenní uzavírky důležitého cyklokoridoru z důvodů promoakcí, které do historického centra Prahy nepatří, jen snižují komfort z jízdy na kole ať už jako formy dojíždění do práce či do školy, tak za rekreací.

Nevidíme jediný důvod, aby se podobná akce na Náplavce opakovala.

S pozdravem
Signatáři:
Ing. Daniel Mourek, Ing. Vratislav Filler, Martin Kontra
Česká cyklofederace, z.s.
Krátká 26
100 00 Praha 10

Facebook