Festivaly Cyklocestování jsou za dveřmi!

Po roce jsou zpět tradiční a oblíbené festivaly Cyklocestování. O víkendu od 6. do 7. ledna zavítá přehlídka besed a promítání o cykloturistice do Hradce Králové, o týden později, od 12. do 14. ledna, do Frýdku-Místku.

Festival Cyklocestování, to je tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Určena je nejen všem „cyklocestovatelům“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Prostřednictvím besed, promítání, filmů a workshopů se můžete vydat s cestovateli na kolech do různých koutů světa.

Festival Cyklocestování v Hradci Králové – 6. a 7. ledna 2018
Hlavním programem bude vzpomínka na průkopnické a neuvěřitelné cykloputování Jany a Pavla Kneblových, kteří se na kolech „z kontejneru“ a za pouhých 250,- USD dostali z Beskyd až do Nepálu a zpět.

HK.JPG

Festival Cyklocestování ve Frýdku-Místku – 12. až 14. ledna 2018
Festival Cyklocestování se ve Frýdku-Místku uskuteční už podvanácté. Hlavním programem bude projekce neuvěřitelného dobrodruha Matěje Balgy, který se před pár měsíci vrátil z cesty na kole kolem světa a zažil spoustu „šíleného“ dobrodružství.

FM.JPG

O zážitky nebude nouze ani v besedě Marka Sovy, který se svým tatínkem došlapal z Olomouce až na íránský Dámavand. Skvělý vypravěč-důchodce Broňa Nágel povypráví o tom, jak kromě sedmdesátky věku má na svém kontě i 70 000 ušlapaných kilometrů na lehotříkolce. Tradičně nebudou chybět ani Stillerovi, kteří Vám představí legendární evropskou cyklostezku Alpe Adria. A to není vše – na retrokolech Favorit a Liberta se podíváme z Čech až do Chorvatska či Norska.

Máte se rozhodně na co těšit!

Facebook