Na kole do práce 2016 Startuje: Do práce s elánem!

Radelt-zur-Arbeit_Jung.jpg
Radelt-zur-Arbeit_Madchen.jpg
Zvětšit fotogalerii
 
4. 4. 2016Do práce na kole je běžná každoroční akce, která se pomalu stává součástí jara i u nás. Zatím počtem účastníků nekonkurujeme sousedním státům, a právě proto je dobré dívat se jejich směrem a mnohému se naučit. V čem je akce Do práce na kole jiná v Rakousku a co je stejné? 

Zájemci se mohou hlásit na stránkách Radelt zur Arbeit a společně s kolegy vytvořit tým. Ujeté kilometry se dají zadat ručně do webového kalendáře nebo automaticky za použití mobilní aplikace. Na výherce letos čekají ceny v hodnotě 40 000 euro, mezi nimi např. kola, výlety nebo přírodní kosmetika. Vítězný tým se může těšit na sladké překvapení. Pod heslem: "Kdo jezdí na kole, může i mlsat!" dostane tolik kilo oplatek od firmy Manner, kolik sám váží.
 
"Mezi pozitivní efekty pravidelné jízdy na kole patří především zlepšující se fyzička a pevnější zdraví. Když přesednete na kolo, přirozeně to prospívá i životnímu prostředí," vysvětluje mluvčí Radlobby a vedoucí kampaně Alec Hager. "Bohaté ceny a týmový duch akce „Rakousko jede do práce na kole“ motivují k tomu, vyzkoušet kolo na cestu do práce. Člověku pak dojde: začít den na kole je legrace."
 


Vekou roli v kampani hrají angažovaní cyklisté, kteří pomáhají s motivací kolegů i koordinací. Modely letošní kampaně jsou závodní jezdci Conny Panozzo a Lorant Suciaghi. Na 2,1 mil. osob dojíždí v Rakousku do práce méně než 10 km. Kdyby všichni přesedli na kola, rakouské podnikyby ročně ušetřily 280 milionů euro na nemocenské.

Zajímají Vás novinky z této akce u nás? Pak neváhejte, projděte si Do práce na kole a přihlašte se, dokud je čas! 
Více o akci Do práce na kole u nás v ČR již v dřívějším článku zde

Zdroj: RadeltZurArbeit 2016 startet: Mit Elan in den Arbeitstag!
Text a překlad: Miloslava Erika Veselá 
Facebook