Evropa

V Seville mají nyní přednost chodci a cyklisti

Díky snahám organizace „A Contramano“, která je členem ECF, byla v centru Sevilly vyhlášena zóna s maximální rychlostí 30 km/hodinu. Jedná se o největší oblast snížené rychlosti ve Španělsku. „A Contramano“ se tak ve spolupráci s radnicí po mnoha letech úsilí podařilo zlepšit podmínky pro cyklisty a chodce v Seville.
 

Číst více
 

Více peněz pro cyklistické NNO od cykloprůmyslu, vyšší prodeje kol

Podle ECF by zlepšení cyklistické infrastruktury v EU přineslo 5 mld EUR navíc z prodejů kol
 

Číst více
 

Chorvatsko se do kampaně Do práce na kole pořádně opřelo!

Sindikat Biciklista z chorvatského Záhřebu společně s ministrem hospodářství Tomislavem Panenićem a ministrem životního prostředí Slaven Dobrovićem vyhlásili 2. května 2016 největší národní kampaň Do práce na kole (Bike2Work)

Číst více
 

Švýcarské slow-Up 2016

Cyklojízdy u nás se pomalu stávají každoroční cyklistickou akcí v jednotlivých městech, jak je tomu v cyklisticky pokročilých zemích? Ve Švýcarsku se podobným organizovaným cyklojízdám přezdívá slow-Up a je jich několik do roka, přičemž účast na takové akci se vyhoupne až na několik desítek tisíc zájemců!

Číst více
 

Na kole do práce 2016 Startuje: Do práce s elánem!

V sousedním Rakousku startuje tento rok již šestý ročník kampaně "Do práce na kole". Dosud se registrovalo 32 000 nadšenců. V loňském roce se účastníkům kampaně podařilo urazit na 3,5 milionu kilometrů, a tím zamezit emisím 560 tun CO2

Číst více
 

Cyklobarometr Evropské cyklistické federace

Kvalitní cyklopolitika potřebuje dobrá data. Co je Cyklobarometr a k čemu jej potřebujeme? Odpověď hledejte v článku. 

Číst více
 

Kolo + vlak v Evropě: nerovný vývoj

Chcete rozšířit dojezdovou vzdálenost pro kola? Zkombinujete je s jiným dopravním prostředkem. Hodí se především dobré napojení na hromadnou dopravu. Kromě cyklistů z toho těží i její provozovatel, neboť se mu zvětší spádové oblasti jednotlivých zastávek a stanic. 

Číst více
 

Zemřel dlouholetý president Maďarského cykloklubu (Kerekparosklub) i podporovatel českých cyklistických NNO, László János

Po dlouhé nemoci zemřel na sklonku minulého roku dlouholetý prezident (2006-2015) Maďarského cykloklubu (Kerekparosklub), László János

Číst více
 

COP 21 Paříž a příspěvek cyklistické dopravy v boji s globálním oteplováním

Letošní mezinárodní klimatický summit COP 21 v Paříží výrazně potvrdil důležitost cyklistické dopravy, jak významnou roli hraje v rámci EU? 

Číst více
 

Londýn sází na cyklodálnice

Ten kdo už pár let nenavštívil britskou metropoli a přijel na návštěvu v posledních 12 měsících, město prakticky nepoznal. V těchto dnech Londýn otevřel první z 12 cyklistických superdálnic. 

Číst více
 

Lisabon se pustil do masivní podpory cyklistiky

Vy, kdo znáte ze svých cest metropoli Portugalska, víte, že pražské „kopce“, kočičí hlavy či tramvaje v úzkých ulicích neobstojí v konkurenci Lisabonu. A to nejen v historické čtvrti Barrios Altos. Přesto nebo právě proto se město rozhodlo masivně podpořit rozvoj cyklistiky ve městě. 

Číst více
 

Jak Evropský týden mobility 2015 probíhá v Bruselu?

Evropský týden mobility se začíná v ČR pomalu usídlovat. Ovšem zatím to není taková sláva, do které se svérázně připujují i politikové a známé osobnosti. Inspirovat se můžeme nejen v Bruselu, ale třeba v Portugalsku nebo Slovinsku. V Den bez aut (22. 10.) je v mnohých evropských městech utišen hluk z automobilů a obyvatelé se svérázně zapojují pěšky nebo na kole! 

Číst více
 

Příběh vzorového města cyklistiky aneb o Groningenu

Jednoho rána uprostřed 70. let se motoristé vzbudili a zjistili, že město je autem neprůjezdné díky novým jednosměrkám. O čtyřicet let později se Groningen může chlubit tím, že jsou v něm dvě třetiny cest vykonány na kole… a že má nejčistší vzduch ze všech velkých nizozemských měst.

Číst více
 
Facebook