Pozvánka do Taipei na Velo-City Global 2016

6. 11. 2015Od high-tech designu k dennímu využití: Cyklistická evoluce na Velo-City Global 2016 v Taipei.
Program na Velo-City Global 2016 v Taipei začíná cyklojízdou s 2000 účastníky včele s Taipeiským starostou. Ukáže všechny pohledy na cyklistiku a propojí se s Taipeiskou cyklistickou show!  
Takto lákáji v úvodním odstavci organizátoři celosvětového svátku cyklistiky a cykloturistiky, který se příští rok uskuteční tentokráte mimo Evropu v Taipei. Městem, který jízdou na kole jde příkladem.  

„Našimi ambicemi je stát se cyklistickým městem! Město Taipei je poctěno tím, že může hostit konferenci Velo-City Global 2016 a pochlubit se velkým úspěchem v systému půjčování kol YouBike, dále může přinést nové investice do infrastruktury a samozřejmě ukázat pestrý cyklistický průmysl, který je výsledkem našeho snažení,“ řekl Taipeiský komisař oddělení dopravy pan Chung Hui-Yu.


 
„Evropská cyklistická federace má minimálně 3 velmi dobré důvody proč pořádat Velo-City Global v Taipei: spojit se s proslulou Taipeiskou cyklistickou přehlídkou, ukázat ambice města a způsob vedení městské samosprávy a dále podtrhnout místní cyklistický průmysl,“ sdělil Bernard Ensink hlavní tajemník ECF.
 
Setkání východní se západní odbornou cyklistickou veřejností na Velo-City Global 2016
Mottem konference je Evoluce cyklistiky (Evolution of cycling) a přiblížení se pěti rozdílným tématům: městská přeprava, životní styl v pohybu, udržitelná ekonomika, společenská angažovanost a design v pohybu.
 
Program Velo-City Global 2016 bude provokovat změnami odborné cyklistické veřejnosti východu se západem, jsou plánována nejen početná zasedání starostů z celého světa, ale také představení slavného architekta Francine Houben z Nizozemska, proslulého filmového producenta Hiroki Owada, významných politiků regionu a výkonného ředitele Taipei Design City 2016. Vrcholem budou setkání s odborníky z ekonomiky, systému sdílení kol a cykloturistiky.
 
Kromě zasedání je program složen z 28 paralelních sekcí pokrývajících všechny aspekty cyklistiky. Poslední dva dny konference – právě před Taipei Cycling Show – budou zaměřeny na roli průmyslu v rozvoji cyklistiky, s klíčovými myšlenkami vystoupí řečníci jako je Tony Lo, ředitel společnosti Giant, John Burke a ředitel společnosti Trek. Hlavními tématy konference budou přehlídka designu a vítěz ceny designu.  
 
Registrace je možná na stránkách Velo-city Global 2016, navíc včasná registrace je za speciální cenu! Zdroj: Evropská cyklistká federace a Velo-city Global 2016, Foto: Velo-city Global 2016
Facebook