Co se událo na konferenci Velo-City 2016 v Taipei

10. 3. 2016

Po čtyřech dnech konferencí a seminářů, kterými provázeli nejlepší přednášející ze všech významných oborů souvisejících s cyklistikou, je konferece Velo-city v Taipei definitivně ukončena. Konference se zúčastnilo více než 100 delegátů ze 43 zemí, vznikl tak nový rekord ze všech pořádaných Velo-city konferencí, které se konaly mimo Evropu. Atmosféra na Závěrečném Shromáždění (Closing Plenary) sršela nadšením: není to konec konference, ale začátek nové periody a nové evoluce v cyklistice.   
Velo-City Taipei Global 2016 nabídla vše. Od průmyslových lídrů jako John Burke (TREK), Tony Lo (GIANT) & Armin Landgraf (PON) až k světově proslulým městským projektantům jako je Riccardo Andrea Marini (Gehl Studio) a Julia Nebrija (World Bank). O nejlákavějších tématech týkající se obchodu, advokacie a výrazného designu technologií přednášelo více než 160 mluvčích. Z Kodaně do Manily a z Jakarty do New Yorku přicestovali delegáti na celosvětovou cyklistickou projížďku a zážitky v jedinečném dialogu mezi Východem a Západem.
 
„Vůbec poprvé byli představitelé vlád, průmyslu ale také jejich zákazníci silnou součástí konference Velo-city a vytvořili tento summit skutečně globálním,“ sdělil Manfred Neuen, prezident Evropské cyklistické federace a Světové Cyklistické Aliance. „Potřebujeme velká čísla, velké cíle a velké osobnosti, abychom vytvořili globální změnu. A můžeme ji uskutečnit společně.“  Zástupci průmyslu, advokacie a veřejně známé osobnosti obdrželi spoustu inspirativních myšlenek k podpoře cyklistiky.
 
„Přičemž zástupci průmyslu byli na konferenci Velo-city ve výrazné převaze“ zmínil Manfred „a chtějí více zdůraznit důležitost právního postoje k podpoře každodenní cyklistiky. Úřady vlád ukázaly, že zájmy a plány obyvatel jsou jejich středem zájmu. Rádi bychom poděkovali městu Taipei za to, že je úspěšným příkladem v pořádání konference Velo-city 2016.“  
 
Závěrečným ceremoniálem konference Velo-city bylo symbolické předání „štafety kola“ města Taipei městu Arnhem-Nijmegen v Nizozemsku. „Jsme velmi poctěni tím, co všechno jsme v Taipeii mohli vidět a prožít. Stavíte mosty mezi technologiemi a lidskými možnostmi. Přičemž mosty jsou metaforou pro spolupráci a svobodu stejně jako naše dvě vzkvétající města, která pracují společně. Naše hlavní témata budou o Cyklistické svobodě (Freedom of Cycling): svobodně žít v okolní společnosti, “ pronesl Herman Kaiser, starosta nizozemského města Arnhem.Původní zpráva zde


Text a foto: ECF
Překlad: Adéla Nováková
 
Facebook