Praha - Velká jarní cyklojízda

cyklojizdy.jpg
Zvětšit fotogalerii
 
15. 4. 2016Velká jarní cyklojízda, kterou pořádá iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s Radiem Wave, v sobotu 16. 4. 2016 mezi jednou a čtvrtou hodinou přejede Prahou. Lidé na kolech a koloběžkách projedou po Libeňském mostě, cenné kubistické stavbě architekta Pavla Janáka z dvacátých let. Trasa není náhodná – most se v únoru díky snahám spolku Libeňský most nebourat, nerozšiřovat, MČ Praze 7 i Auto*Matu povedlo zachránit před demolicí.
 
Cyklojízda startuje v sobotu 16. 4. ve 13.00 na náměstí Jiřího z Poděbrad a zhruba po dvou hodinách skončí na náměstí Winstona Churchilla. Odtud se její účastníci budou moci přesunout na blízkou afterparty – 10. narozeniny Radia Wave. Kromě dobrého jídla zde zahrají např. Monika Načeva & Karaoke Tundra, Hugo Toxxx, SCHWARZPRIOR a další.
 
Nechcete si cyklojízdu nechat ujít, ale nemáte v Praze vlastní kolo? Nevadí. Můžete využít zvýhodněné nabídky půjčovny Okolo, nebo pražského bikesharingu Rekola. Pokud jste řidič a chcete se cyklojízdě naopak vyhnout, podívejte se na přiloženou trasu, hlavní doporučené objezdy a mapky s nabídkou objízdných tras.


Trasa:
Cyklojízda pojede ulicemi: Náměstí Jiřího z Poděbrad (start) – Laubova – Ondříčkova – Lupáčova – Rokycanova – Prokopova – Husitská – Wilsonova – Nábřeží Ludvíka Svobody – Štefánikův most – Nábřeží kpt. Jaroše – Bubenské nábřeží – Komunardů – Jateční – Jankovcova – Libeňský most – Voctářova – Pod plynojemem – cyklostezka na Vítkově – Seifertova – náměstí Winstona Churchilla (cíl)
 
Trasa na mapách.cz
 
Hlavní doporučené objezdy:
Severojižní magistrálu (SJM) v severním směru objeďte přes Městský okruh. SJM jižním směrem bude průjezdná.
Velká křižovatka u Bulhara bude průjezdná vyjma Husitské a vjezdu a vjezdu na SJM severním směrem.
Nábřeží Edvarda Beneše východním směrem objeďte přes Letnou.
Koněvovu a Seifertovu objeďte ulicí Jana Želivského a Vinohradskou.
Novovysočanskou směrem do centra objeďte přes Jarov.
Libeňský most východním směrem objeďte přes Povltavskou.
 
Spot Velké jarní cyklojízdy pro Radio Wave

 
Cyklojízdu pořádá sdružení Auto*Mat (www.auto-mat.cz) ve spolupráci s Radiem Wave.

Více informací naleznate také na Facebooku cyklojízd.

Text a fotografie: Auto*Mat
 
Facebook