Kdo zazářil v záři a kdo to rozsvítí v říjnu!

Rijnova-svetelna-cyklojizda2-(1).jpg
Rijnova-svetelna-cyklojizda2-(2).jpg
Rijnova-svetelna-cyklojizda2.jpg
Spolecna-Velka-Jarni-Cyklojizda-Liberec-2014.jpg
Zvětšit fotogalerii
 
7. 10. 2015

Záři bylo nabité nejrůznějšími podzimními jízdami, kdo chtěl, mohl procestovat rozmanitou českou zemi skrz na skrz jen díky větším nebo menším cyklojízdám. Některá města vynikala svou originalitou, ovšem pouhá kolona cyklistů působila dost odhodlaně. Střípky z jednotlivých cyklojízd popisujeme níže, ovšem není všem dnům konec, ačkoli se podzim hlásí všemi smysly. Na co se ještě těšit a hlavně kam vyrazit?

Jednou z blížících se pražských cykloakcí je 100 % Světelná Říjnová cyklojízda! Pořadatalé zvou, "pojeďte" pořádně vidět, vemte si na sebe zářivé oblečení, blikačky, svítilny, fluorescenční tyčinky a hurá do pražských ulic! V průběhu jízdy se můžete těšit i na videomapping, osvětlené budovy, vytvořené příběhy ze světel, která vás nenechají jen tak posedávat. Zapište si proto datum 15. října do svých diářů a vyrazte! Co všechno se za září v Praze událo a co se plánuje dále sledujte na stránkách Auto*matu, velkou zářijovou akcí byl festival Zažít město jinakV Brně podzimní cyklojízdu dokonce natočili, kolik lidí se jí zúčastnilo i za dopravního provozu sledujte zde. Dění ohledně cyklodopravy, dalších akcí a aktivit Brna na kole je k dispozici na této stránce. Pro kratší aktuality a rychlejší komunikaci zavítejte přímo na facebook

Hradec svou aktivitu v podzimní dny směřuje k Labské stezce, ještě pár akcí čeká na své nadšené cyklisty. 15. října a 26. října jeďte proti proudu Labe, nechte se převést na druhý břeh a zakončete jízdu v jedné z místních hospůdek. Přidejte se k Hradci a čtěte, co se jim letos podařilo a kam směřují příští rok. 

Pardubice nabízejí převážně učícím se servismanům pro opravu svého kola dílnu, která funguje každý čtvrtek až do 16h. Pro aktivity Města na kole, mimojiné zajímavé články na blogu zaměřte svou pozornost na jejich stránky. Úplné novinky, sdílené články a další naleznete opět na facebooku

Liberec se svérázně zapojil do Evropského týdne mobility cyklojízdou, kudy trasa vedla se dozvíte zde. Zajímavé články a zážitky sdílejí na facebooku, projděte jej a třeba vás napadne, kam v Liberci na kole!

Velmi aktivní ve sdílení svých události, upozornění na změny v provozu je Plzeň na kole. Víte, jaká omezení vás cestou Plzní čekají? Pak navštivte jejich facebookovou stránku! Na webu vás hned na začátek osloví akce Cyklodílna říjen pořádaná 20. 10. V jak hojném počtu cyklisté uskutečnili jejich Cyklojízdu posedmé se dočtete zde

Ani Ostrava nezůstává pozadu v pořádání cyklojízd. Trefný název Farej s námi zaznamenali v rámci podzimní cyklojízdy pořádané v září na videozáznamu. Nejrůznější zprávy zaměřené na cyklistiku a cykloturistiku, čerstvé dění naleznete rovněž na Ostravounakole.cz

Když zamíříte s kolem na opačnou stranu naší vlasti, nejprve se vydejte na webové stránky organizace Cyklomoli. Vyjížďky po Krušných horách i záznamy z jejich cyklocestování vlastí určitě přijdou vhod, než tímto směrem vyrazíte. 

Vysokohorští cyklisté svou inspiraci určitě naleznou v organizaci ČEMBA (České moutainbikové asociaci). V září se jejich činnost zaměřovala zpátečním směrem ohlednutím se za dosavadními úspěchy a neúspěchy v podpoře trailbuildingu. Jezdíte rádi po lese na kole a to hlavně po tzv. singeltrekových površích? V tomto případě navštivte jejich web a nechte se zásobovat informacemi co nejdříve také z facebookové stránky. Nyní vám žádná novinka z moutainbikového dění v ČR neunikne. 

Jednou za čas se stane, že se vám porouchá i váš dvoukolý prostředek, pro tento případ vznikl Cykloasist - Žlutí andělé. Co vše je proto potřeba udělat, na koho se v tomto případě obrátit zjistěte dříve, než se vám podobná situace stane. Přitom se nechte inspirovat tipy na výlety. Mnoho dalších organizací i po menším městech pořádá pravidelně své akce, jízdy, shledání. My jsme vybrali z dění našich aktivních členů a věříme, že alespoň některé navštívíte nejen virtuálně, ale hlavně v cyklistickém sedle! Podzim nabízí zase jinou jízdu na kole v mnohém intenzivnější a v mnohém jedinečnou. Proto - vyrazte! 

Text: Adéla Nováková, Foto a video: Členové České cyklistické federace

 
Facebook