Blíží se VALACHY DUATLON, letos s pokusem o vytvoření českého rekordu

Duatlon-depo.jpg
Duatlon-start-2015.jpg
Zvětšit fotogalerii
 
12. 4. 2016
Registrace do závodu za zvýhodněné startovné byla v tomto týdnu spuštěna na webu Valachy Tour.
Konání VALACHY DUATLONU bude letos spojeno s pokusem o vytvoření oficálního českého rekordu. „Duatlon zatím u nás není tak v kurzu jako třeba závody horských kol či triatlon. Ty největší akce mívají kolem dvou set závodníků. Do VALACHY DUATLONU se přitom již loni zapojilo přes 450 dětí a dospělých. Letos jsme se proto rozhodli, že se pokusíme pozici největšího veřejného duatlonu potvrdit oficiálně a vytvořit český rekord. K tomu může přispět každý, který se postaví v sobotu 7. května na start,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.
Duatlon se jako každý rok uskuteční u hotelu Galik v karlovickém údolí Léskové, který je ideálním výchozím bodem závodních tras. Díky restauraci a sociálnímu zázemí také nabízí ideální prostředí pro sportovce i jejich fandící doprovod.Pro dospělé je připravena trasa v délce 3 km běh, 15 km horské kolo a 1,5 km běh. Start je ve 13 hodin. Vítězové si mezi sebe rozdělí kromě věcných odměn také prize money v celkové částce 15 000 Kč. Při registraci do 25. dubna na webu www.valachytour.cz platí zvýhodněné startovné.
Čas před hlavním závodem bude tradičně patřit dětem. Jejich závody budou probíhat od 9:30 do 11:30 hodin. Také na děti čeká kombinace běhu a kola (u těch nejmenších s možností použít odrážedlo), ale na výrazně kratších trasách. Startovné pro děti je symbolické - při přihlášení předem 50 Kč, na místě 100 Kč. Pro vítěze nebudou chybět odměny a pro každého malého závodníka oblíbené perníkové medaile.
Připraven bude tradičně i doprovodný program včetně testovacího centra horských kol Specialized či sportovních hodinek, mobilní masérské studio či akce pro děti.
 
Více: Valachy Tour 
 
Další závody VALACHY TOUR a doprovodné akce:
9. 7.                 BIKE VALACHY (závod horských kol - VALACHY TOUR)
14. – 17. 4.      Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem ve Velkých Karlovicích
5. 8.                 VALACHY MAN (triatlon - VALACHY TOUR)
13. – 16. 10.    Běžecká škola Miloše Škorpila
22. 10.             BĚHEJ VALACHY (běžecký závod - VALACHY TOUR)
Facebook